Závodní činnost OK1KDW...Závodní činnost našeho radioklubu se hlavně projevuje v pásmu 2 metrů,spočívá jak v účasti na polním dni a na účasti v provozních aktivech tak i příležitostných závodech. Jedná se tedy převážně o závody v pásmu 2 metrů a poslední dobou i v pásmu 70 centimetrů.

Polní dny téměř každý rok pořádáme z kóty "Kuchyňka" u obce Brázdim,nedaleko Brandýsa nad Labem. Souřadnice našeho stanoviště jsou 50°10´53N a 014°:35´42E to odpovídá lokátoru JO70HE.

..souřadnice...

Od roku našeho prvního soutěžení na polním dni už uběhlo hodně vody. Vysílací zařízení použitá na závody byla nejdříve "Home made", ale postupem doby ,jsme začali používat převážně transeivery značky ICOM. Sice byly většinou půjčené, ale na výsledku to nebylo znát.

Pokud si vzpomínám, první stroj byl zapůjčený „Kentaur“ a později z dílny Ládi OK1FML tzv. "FANTOM".Láďa co totiž udělal,to chodilo. Stačil mu k tomu "cejchovaný šroubovák" a přesný přijímač. Máme ho ještě schovaný ,je to RFT 2025 a je stále funkční.

Dalším použitým typem byl ICOM 245e. Velice citlivé 2 metrové radio,i když výkon byl pouze 10W. S PA, ale taky frčel.

Postupem doby byl používán i ICOM 706,ICOM 706MKIIG a poslední typ byl použit ICOM 746. Tyto dva posledně jmenované typy střídavě používáme dodnes.

Prvním společným polním dnem byl závod z lokality, no teď si nevzpomenu, kde jsme spolu s kolektivem OK1KLE používali 300W a dlouhou F9FT.Musím také vzpomenout na Polní den pořádaný radioklubem OK5ACR,kdy jsme jako hosté vysílali z Milešovky.Byla to společná akce a co se týká týlového zabezpečení bylo o nás postaráno jak v hotelu.Bylo vysíláno pod značkou OK5ACR a poprvé jsme jeli i pásmo 70 cm. Pokud se mi podaří získat některé fotografie,rád je na tyto stránky doplním.

Krátkovlnných závodů se náš kolektiv účastnil převážně v dobách před rokem 1989, kdy v našich řadách aktivně pracoval OL1….. Robert Thomas, který se svým zařízením FT930 dosahoval výborných výsledků a umístění.


Panoramatický pohled z Kuchyňky.

Jak už jsem se zmínil naše hlavní kóta je kopec "Kuchyňka" blízko Brandýsa nad Labem. Široko daleko jediný nejvyšší bod v okolí. Jeho nm.výška je něco přes 250 metrů. Nám to plně vyhovuje, protože se nemusíme trmácet s bagáží, je tu kousek chráněné přírody a kousek do místní hospody. Přes noc nikoho nerušíme, i když poslední roky používáme benzinový agregát.Naše umístění v závodech sice není v první desítce, ale pro nás jsou tyto závody spíše společenská událost,kdy se sejdeme mnohdy i s rodinami a strávíme společně celý víkend.

Během těch let jsme vysílali pod značkami OK1KDW (naše domovská značka),OK1KLE (první značka armádního radioklubu v Klecanech),OK5ACR (současná značka radioklubu AČR). Vždy se však jednalo o společné akce jednotlivých radioklubů.